Back

Names & Designations of the Teachers



	SerNo					Name
	
					Mrs Priti Menaria, Principal
		
			PGTs	
	1.				Mr Shubham Chanda (Computer Sc)	
	2.				Dr Kaushik Niyogi (Eco)	
	3.				Mrs Saguna Bhatnagar (Chem)	
	4.				Mr Subrata Das (Geo)	
	5.				Mr  Manash Bakshi (Accountancy)		
	6.				Mr Deepayan Ghosh (Phy)	
	7.				Mr Deepak Budakia, PGT (Maths)	
	8.				Mr Pritam Dey Sikder, PGT (Bio)	
	9.				Mrs Kiran Wadikar (PGT Hist)	
	10.				Mrs Debdutta Sarkar (PGT Pol.Sci)
	
			TGTs
	
	1.				Mr Harendra Singh (TGT Maths)	
	2.				Mr Ram Balak Sah (TGT Sc)	
	3.				Mr Jai Prakash Paswan (TGT S St)	
	4.				Mr Asit Ray (TGT Computer)	
	5.				Ms Reena Rani Oraon (TGT Social Sc)	
	6.				Mr Krishna Kumar Singh (TGT Hindi)	
	7.				Mrs Gayetree Pandey (TGT Hindi)	
	8.				Ms Vijaya Thapa (TGT Eng)	
	9.				Mr Gauri Prasad Sarkar (TGT (Hindi)	
	10.				Ms Mamta Pradhan (TGT English)	
	11.				Ms Anindita Dey (TGT Eng)	
	12.				Mr Tushar Kanti Debnath (PET Sr)	
	13.				Mr Bed Prakash Sharma (Art & Craft)	
	14.				Dr Lisa Jacob (Counsellor)	
	15.				Mr Krishna Prasad Sharma (Sans)	
	16.				Mrs Pooja Paliwal (TGT Maths)	
	17.				Mrs Neha Sumbria Vashishth	

			PRTs
	
	1.				Mr Subrata Guha 	
	2.				Mrs Kusum Kumari Chhetri 	
	3.				Mrs Sutapa Mitra 	
	4.				Ms Rinu Ghale 	
	5.				Mr Ravi Kumar Rajak 	
	6.				Ms Merun Das 	
	7.				Ms Sonam Jha 	
	8.				Mrs Mausumi Pal 	
	9.				Ms Roshan Ara 
	10.				Mrs Rupali Sood 	
	11.				Mrs Sakshi Randhawa 	
	12.				Mrs Rajani Das 
	13.				Ms Camelia Sanyal	
	14.				Mrs Shashilata Mishra	
	15.				Mrs Ritu Jakhar	
	16.				Mrs Aarti Singh	
	17.				Mrs Chumki Deb (Music)	
	18.				Mr Nikhil Chandra Paul (PET Jr)	
	19.				Mrs Bina Dhapola	
	20.				Ms Baldeep Kaur
	21.				Mrs Maria Shalini
	22.				Mrs Priyanka Pathania
	23.				Mrs Shelly Animesh
	24.				Mrs Shipra Jain
	25.				Mrs Laxmi Thapa
	26.				Ms Bhagyashree Shreemali
			ADM STAFF

	1.				Mr Ramesh Chandra Debnath (IT Supervisor)	
	2.				Mr Surojit Sarkar (Lab Attendant)	
	3.				Mr Dulal Chandra Barman (Head Clerk)	
	4.				Mr Sukanta Debnath (Head Clk & Accountant)	
	5.				Mr Mukul Dhali (UDC)	
	6.				Mr Subhankar Ghosh (LDC)	
	7.				Mr Jishnu Chakraborty (LDC)	
	8.				Mrs Dharm Shila (Peon)	
	9.				Mr Sujit Kumar Das (Office Attendant)	
	10.				Md Rafik Alam Ansari (Lab Attendant)	
	11.				Mr Pritam Bharati (Librarian)	
	12.				Mr Srimanta Kumar Ghosh (Supervisor Admn)
	13.				Ms Sharmila Gurung (Receptionist)